KÖZéletMosonmagyaróvárSzigetKÖZélet

Három mosonmagyaróvári zenész is bekerült A Dal 2021-es versenyébe


A 2021-es A Dal tehetségkutató műsorban 40 dal méretteti meg magát az év magyar slágere címért, a zenekarok között három fiatal mosonmagyaróvári zenész is megmutatja tehetségét a hét hetes élő showban. Tóth Bence a LivingRoom basszusgitárosaként, Ősze Gergely a Name Project dobosaként, és Hegedűs Bori párjával, az Artisjus díjas Tempfli Erikkel nevezett a versenybe.

Szombaton indult a Dal 2021-es szériája a Duna TV műsorán, melyben 40 dal vetélkedik az év magyar slágere címért. A hét hetes élő showba 412 jelentkező közül választotta ki a zsűri azokat a szerzeményeket, amelyek közül az első helyen végző zenekar vagy énekes a Petőfi Zenei Díj, Az Év dala díjazásban részesül majd. Idén három mosonmagyaróvári származású tehetséges zenészt is beválogattak a mezőny legjobbjai közé, akikkel ennek apropóján beszélgettünk.

A LivingRoom Megtörtént című számával nevezett a versenybe 

A 24 éves mosonmagyaróvári Tóth Bence a LivingRoom alternatív popzenét játszó formáció basszusgitárosa, október óta állandó tagja a zenekarnak. 11 évesen ismerkedett meg a zene világával, amikor a helyi zeneiskolába beiratkozva elkezdett tubán játszani, melyből mára karriert épített.

„Foglalkozásomat tekintve tubás vagyok, a klasszikus zene már fiatalkorom óta az életem részét képezi.” – kezdte a beszélgetést Bence.

„Zeneművészeti gimnáziumba jártam, majd a Liszt Ferenc Zeneakadémiára, a basszusgitáromat nagyon sokáig nem vettem a kezembe. Amikor tavaly márciusban a koronavírus első hulláma miatti korlátozások érvénybe léptek, elkezdtem magánórákra járni, és annyira megtetszett a dolog, hogy jelentkeztem, majd felvételt nyertem a Kőbányai Zenei Stúdióba.”

Bár korábban a zeneakadémián évfolyamtársak voltak, Bence itt ismerkedett meg igazán Friderikusz Petivel, a LivingRoom csellistájával.

Tóth Bence és a LivingRoom két hét alatt írták meg és hangszerelték Megtörtént című dalukat.


„Az együttes akkor két tagú volt, Pál Benjámin énekelt és Peti csellózott. Ehhez a felálláshoz csatlakozott Jánny Dominik dobosként, Paukovics Gergely gitárosként, illetve jómagam basszusgitárosként.” – magyarázta Bence.

A Dalba való nevezésük akkor fogalmazódott meg először a zenekar tagjaiban, amikor elnyerték a Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program pályázatát.

„Mivel nem voltunk benne biztosak, hogy a pandémiás intézkedések miatt a Dal 2021 meg lesz tartva, későn vettük észre, hogy végülis elindul a műsor, így két hét alatt alkottuk meg a Megtörtént című számunkat, amivel a versenyre neveztünk. Beni írta a dalszöveget, mi pedig meghangszereltük, nagyon intenzív néhány nap volt, főleg Beni számára.” – tudtuk meg a basszusgitárostól.

A Dalra nem reklámként, hanem egy nagyon jó lehetőségként tekintenek, ahol esélyük van bemutatni egy teljesen más, a könnyűzenét a klasszikussal ötvöző zenei világot. A tehetségkutató eredményétől függetlenül a LivingRoom a jövőben is ebben a formációban tervezi folytatni pályafutását.


A Name Project Altass el című dala Youtube-on is megtalálható

A Name Project győri zenekar Altass el című alkotásával került be a Dal 2021 élő showműsorába, és bár az első fordulóból nem jutottak tovább, csak pozitív érzésekkel távoztak a versenyből. Ősze Gergellyel, az együttes mosonmagyaróvári származású, Bécsben élő dobosával beszélgettünk élményeiről.

„A Name Project az énekes, Illés Zoli munkájának gyümölcse, ő alapította a zenekart, illetve ő írja a számokat.” – tudtuk meg Gergőtől.

„Mivel Bécsben élek, sokáig nem voltam állandó dobosa a bandának, nem volt egyszerű megoldani a klipfelvételeket, próbákat, interjúkat. A jövőt azonban mindenképpen együtt tervezzük ebben a felállásban, Zolival mint az alapítóval és frontemberrel, Gaál Szabi billentyűssel, Gaál Szilárd basszusgitárossal és Tury Krisztián gitárossal.” 

Ősze Gergőék a közeljövőben egy albumot terveznek elkészíteni.

Altass el című, pop-rock stílusú számuk vázlatként már egy ideje létezett, végleges verzióját azonban kifejezetten a tehetségkutató szabályaihoz igazították.

Gergőék már túl voltak egy sikeres duetten a Sztárban sztár című műsorban Charlieval, amikor ihletet kaptak a Dalba való jelentkezéshez.

„Hihetetlenül jó élmény volt. Az élő adáshoz vezető minden pillanatot végtelenül élveztünk, a kisfilmkészítéseket, az interjúkat, a közös képeket, jó alkalom volt egy igazi csapatépítésre. Szombaton egésznapos próbákon vettünk részt, ahol mindenki szuper kedves és profi volt.” – mondta a dobos fiú.

Bár a fiúk a Dal második körébe már nem kerültek be, optimistán vettek búcsút a versenytől.

„Elsősorban Zolinak kell majd eldöntenie, hogy milyen irányba haladunk tovább zeneileg, de mindenképpen tervben van egy album elkészítése, illetve szeretnénk befejezni a videoklipet az Altass el-hez.” – osztotta meg portálunkkal Gergő.

„Akiknek pedig tetszettünk, a jövőben is megtalál majd minket Facebook-on, Instagramon és Youtube-on.”


Hegedűs Bori és Tempfli Erik Altató című alkotásukat egymástól elválasztva írták

A mosonmagyaróvári Hegedűs Bori és az erdélyi származású Tempfli Erik a versenyen kívül is egy párt alkotnak, Altató című daluk tulajdonképpen egy szerelmi vallomás, amit egymástól elválasztva írtak a koronavírus első hulláma alatt. Borival beszélgettünk zenei pályafutásáról, Erikkel való szakmai kapcsolatáról, illetve az élő műsorral kapcsolatos érzéseiről.

Hegedűs Bori szülei által már egész fiatalkorában kapcsolatba lépett a népzenével, kamaszkorában pedig érdeklődését a jazz és a könnyűzene popágazataira irányította, énekelni Havas Lajostól tanult.

„Több zenekar tagja voltam gyerekkorom óta, az egyik legkiemelkedőbbnek a Funk & Soul Joy-t mondanám.” – kezdte Bori.

„Erikkel szakmailag itt ismerkedtem meg két éve, a zene a kapcsolatunk szerves része az első pillanattól kezdve. Együtt zenéltünk, dalokat tanultunk, majd lassan egy évvel ezelőtt egymásba szerettünk.”

A pandémiás korlátozások miatt azonban hónapokig nem tudtak találkozni, ami nem csak a szerelmüket erősítette meg, de az egymás iránti vágyakozás fantasztikus dalokat írattatott velük. 

„Rendkívül nehéz volt ez az időszak, főleg engem viselt meg lelkileg a dolog. Nagyon hiányzott Erik, aki kedves kis zongorás dallamokkal próbálta tartani bennem a lelket, az Altató is így született. Erik fel akart vidítani ezzel a szerzeményével, ami rám akkora hatással volt, hogy meglepetésből írtam rá egy dalszöveget.” – mesélte Bori.

Hegedűs Bori és Tempfli Erik az életben is egy párt alkotnak.


Nem csak az első közös daluk született meg így, hanem egyben Bori első önálló szerzeménye is, amely elsősorban saját maguknak szólt, viszont olyan pozitív visszajelzéseket kaptak a környezetüktől, hogy úgy döntöttek, nevezik a Dalba.

„A showműsor miatt nagyon izgulok, mivel élőben nincs lehetőség arra, hogy kijavítsak egy esetleges hamis hangot, fejben és lélekben is ott kell lenni a színpadon.” – magyarázta Bori.

„Erik azonban, Artisjus díjasként, sok zenei és előadói tapasztalattal rendelkezik, és rengeteg erőt ad, hogy páromként és társamként lesz ott mellettem. A mi gyümölcsünk és szerelmünk gyermeke ez a dalocska, szóval remélem sokak tetszését elnyeri majd.”

Az idei évre, a Daltól függetlenül, a terveik között szerepel egy lemez kiadása, aminek elkészítésébe szeretnének majd társelőadókat is bevonni.

További cikkek
KÖZéletKÖZkincsMosonmagyaróvárSzigetKÖZélet

Magyar Tudományos Akadémia Kiváló Kutatóhely minősítést kapott a Magyar Tejgazdasági Kísérleti Intézet Kft.

A Magyar Tudományos Akadémia Elnöksége a Kutatóhelyeket Minősítő Tanács javaslata alapján…
Read more
KÖZéletKÖZlekedésMosonmagyaróvárSzigetKÖZélet

Átadták a mosonmagyaróvári déli tehermentesítő út 1-es és 86-os út közötti szakaszát

Május 3-án, pénteken átadásra került a Mosonmagyaróvár déli tehermentesítő út 1. számú…
Read more
KÖZéletKÖZkincsKÖZösségMosonmagyaróvár

Egy élet a kereszténydemokráciáért – Kovács K. Zoltánra emlékezünk

100 évvel ezelőtt, 1924. március 27-én született Mosonmagyaróváron Kovács K. Zoltán, a…
Read more

1 Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük