KÖZéletMosonmagyaróvár

Fegyelemre, kitartásra is tanítja a gyerkőcöket a balett

A Relevé csoport tagjai is ügyeskednek


A korlátozások értelmében jelenleg nem tartanak táncórákat, ám azt megelőzően nagy érdeklődés övezte a nyár végén nyílt Attitude Balett Stúdió óráit. A balettstúdió vezetőjével, Horváthné Németh Biankával beszélgettünk többek között arról, kiket várnak foglalkozásaikra, valamint milyen készségeket fejleszt a balett.

„Szeptember elsejével nyitott meg a stúdió, szép számban akadtak érdeklődők. Aminek különösen örültem, hogy az iskolások mellett nagyon sok óvodás is jelentkezett” – kezdte Horváthné Németh Bianka, a táncstúdió megálmodója és vezetője, aki gyermekkora óta a balett szerelmese. 

A táncstúdióban a baletté a főszerep. 


Bia a Győri Tánc- és Képzőművészeti Iskola után három és fél évig Bécsben tanult balettozni, de hazavágyott, így Budapesten a Magyar Táncművészeti Egyetemen folytatta tanulmányait, itt szerezte meg mesterdiplomáját is 2018-ban – anyukaként, egyben kismamaként. 

Mint mondta, mindig is úgy érezte, hogy tanítani szeretne, korábban mosonmagyaróvári óvodákban a Pillangó és az Őzikés Óvodában tartott balett foglalkozásokat, s nemrég valóra vált az álma: saját stúdióban oktathatja a kicsiket a táncra, a jövőbeli tervek szerint pedig felnőttek számára is indulnának képzések. Jelenleg 4 és 14 éves kor között várják a táncos lábú gyermekeket.

Horváthné Németh Bianka, a balettstúdió vezetője gyermekkora óta tudja, hogy tanítani szeretne. 


Testvérével, Németh Valentinával oktatják a csoportokat. Hétfő-szerdai, kedd-csütörtöki és pénteki csoportok (Petit (4-6 évesek), Plié (7-9 évesek), Relevé (10-14 évesek)) vannak, illetve Valentina magánórákat is tart esti foglalkozások keretében.

A balettstúdió vezetőjétől megtudtuk, több mint nyolcvanan vesznek részt a foglalkozásokon, a kicsik nagyon szeretik a táncot, lelkesen érkeznek a terembe, az óvodásoknak 45 percig, az iskolásoknak pedig egy óráig tart egy-egy alkalom.

„A terem oldalán egy olyan tükörablak van, amin keresztül a szülők leskelődhetnek, megnézhetik, hogyan táncolnak az apróságok, viszont nem zavarják meg őket koncentráció közben” – magyarázta Bia, aki kifejtette a táncművészet ezen ágának fejlesztő hatásait.

A foglalkozásokra az óvodások mellett iskolások is szép számban érkeztek.

„A balett egy nagyon szép, kecses tánc, ugyanakkor nehéz szakma is, főleg, ha valaki hivatásul választja” – emelte ki a táncoktató. Hozzátette, a táncművészet ezen ága fegyelemre, alázatra nevel. Ahhoz, hogy a későbbiekben valaki „ne kallódjon el”, rengeteg szorgalomra, és egy nagy adag kitartásra is szükség van. 

A kicsik lelkesen spárgáznak a foglalkozásokon. 


A gyerkőcök a baletton keresztül megtapasztalhatják a mozgás szépségét, a tánc örömét mint szabad önkifejezési formát, emellett a ritmusérzéket, de a koordinációs és koncentrációs képességeiket is fejleszti a művészeti ág.

A táncstúdió vezetője elmondta, az idei évben a tervezett karácsonyi műsor a koronavírus járvány következtében elmarad, ám bizakodóak a jövőt tekintve, remélik, mielőbb nyitott kapukkal várhatják újra a kicsiket és a nagyobbakat a parketten.

További cikkek
KÖZéletKÖZösség

A sport szellemiségével dolgozna Mosonmagyaróvárért

Április 6-án időközi választást tartanak Mosonmagyaróváron a 2. számú egyéni…
Read more
KÖZéletKÖZkincsMosonmagyaróvár

Innovatív fejlesztések Mosonmagyaróváron

A Széchenyi István Egyetem jelentős infrastrukturális fejlesztéseket hajt végre az Albert…
Read more
DunakilitiKÖZéletKÖZkincs

Ízletes kis titkok üvegbe zárva

A DuNatura Lekvár Manufaktúra több mint egy évtizede képviseli a természetes ízek iránti…
Read more

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük