KÖZéletMosonmagyaróvárSzigetKÖZélet

Legjobb nyolc között a Dalban a mosonmagyaróvári Hegedűs Bori

A Kétfecske által újragondolt napfényes sárga selyemruha egy 100 forintért turkált indiai ruha újrahasznosításából született. Fotó: Kétfecske


Száz forintért vásárolt, újrahasznosított ruhában áll újra színpadra Hegedűs Bori. A Kétfecske által megálmodott, újragondolt selyemruha egy környezettudatos koncepció része, hiszen nem egyetlen alkalomra készült.

– Hegedűs Bori énekesnő környezettudatos, újrahasznosított Kétfecske ruhában lépett a Dal 2022 színpadára a televíziós vetélkedő első válogatójában – fogalmazott Kocsis Angéla, a Kétfecske megálmodója.

– A Kétfecske által újragondolt napfényes sárga selyemruha egy 100 forintért turkált indiai ruha újrahasznosításából született, és egy környezettudatos koncepció része, hiszen nem egyetlen alkalomra készült. Az énekesnő az elődöntőre sem választott új ruhát, hanem ugyanezt a darabot viselte másodszor is, továbbfejlesztve, kiegészítve egy „uszállyal”. – folytatta Angéla.

Hegedűs Bori és Tempfli Erik az „Anya” című dalukkal bejutottak a legjobb nyolc közé a Dal 2022 döntőjébe, ami ma, március 12-én, szombaton lesz 19:30-kor a Duna TV műsorán.

Fotó: Kétfecske


– Erre a harmadik alkalomra még tovább alakítottuk ugyanazt a ruhát. Hogy ez milyen lesz, egyelőre meglepetés. Az énekesnő az újrahasznosított „többször használt” ruhájával szeretné felhívni a nagy nyilvánosság figyelmét a környezettudatos öltözködésre, a vásárlók szükségtelen túlfogyasztására, a ruhaipar túltermelésére, a hulladékcsökkentés fontosságára – zárta Angéla.

Ki van a Kétfecske mögött?
Kocsis Angéla, magyar-lengyel szakos bölcsész, közösségfejlesztő, női szabó és kézműves játszóházvezető. „Varrni, kötni, horgolni, zoknit stoppolni gyerekkoromban nagymamámtól tanultam, mindig is érdekelt a kézimunka, a kézművesség. A környezetvédelem, a hulladékcsökkentés szerves része az életemnek. Egy civil szervezet vezetőjeként több mint egy évtizede szervezek közösségi programokat, gyerek- és felnőtt foglalkozásokat, táborokat. Néptáncos vagyok, pár éve szoknyavarrásba kezdtem, jelenleg már női szabóként folytatom” – olvasható a Kétfecske weboldalán.

További cikkek
KÖZéletKÖZösség

A sport szellemiségével dolgozna Mosonmagyaróvárért

Április 6-án időközi választást tartanak Mosonmagyaróváron a 2. számú egyéni…
Read more
KÖZéletKÖZkincsMosonmagyaróvár

Innovatív fejlesztések Mosonmagyaróváron

A Széchenyi István Egyetem jelentős infrastrukturális fejlesztéseket hajt végre az Albert…
Read more
DunakilitiKÖZéletKÖZkincs

Ízletes kis titkok üvegbe zárva

A DuNatura Lekvár Manufaktúra több mint egy évtizede képviseli a természetes ízek iránti…
Read more

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük