Győrzámolyon egyre erősebb a sport közösségformáló ereje: a “Sportolj velünk Győrzámoly” Facebook-csoport már közel 300 tagot köt össze és az érdeklődés növekedésével párhuzamosan új lehetőségek is megjelentek a településen. A cél nem kisebb, mint a Szigetköz sportéletének meghatározó szereplőjévé válni.
Sportolj velünk Győrzámoly néven fut csaknem 300 taggal az a Facebook-csoport, amely a helyi sportéletet hivatott összefogni. A település lakói itt sporttal kapcsolatos tartalmakat oszthatnak meg egymással, legyen szó helyi eseményekről, közösségi programokról, versenyeredményekről – minden korcsoport számára. Így több tábor, tanfolyam hirdetése, illetve fényképes beszámolója került fel ide, ahogy a községi sportnapra és a Millió lépés az iskoládért programra való felhívás vagy az Asztalitenisz Világnapi sportolási lehetőség. De kerestek kölcsönbe már röplabdát vagy sportoláshoz társat is.
A csoport létrehozója és adminisztrátora, Dombrovszki Attila úgy gondolta, egy növekvő településnek szüksége van olyan média platformra, ahol az ott élők tájékozódhatnak a közös, sportos lehetőségekről.

A sporttal foglalkozó helyi vállalkozásoknak is szerettem volna egy ingyenes reklámfelületet biztosítani, valamint az iskola is hírt adhat itt sportversenyekről, és a sporteredményeikről is értesülhetnek a tagok. Azt tapasztalom, hogy a közösségi média marketingben betöltött szerepe hatalmas. A régebbi papír alapú plakátok helyét felváltotta a költséghatékony és gyorsabb, kétirányú közösségi médiás kommunikáció
– mondja Dombrovszki Attila, aki a közösségi médiában található csoport mellett a győrzámolyi székhelyű Szigetközi Asztalitenisz Klubot is vezeti.
Megtudjuk azt is, hogy a posztok hatásosak, hiszen rajtuk keresztül újabb érdeklődők érkeztek pingpongozni.
„Az egészség megőrzése, az egészséges életmód kialakítása minden korosztály számára nagyon fontos, ennek pedig szerves része a testmozgás. Szerencsére a községben egyre több lehetőség nyílik erre. Asztalitenisz, jóga, kajak-kenu, kendo, kosárlabda, labdarúgás, lovaglás, tájékozódási futás, tenisz és mozgásfejlesztő foglalkozások között válogathatunk” – teszi hozzá a csoport ötletgazdája.

Az online közösség tagjai között megtalálhatók a Győrzámolyon levő egyesületek vezetői, sporttal foglalkozó vállalkozók, és persze a mozogni vágyók. Az elsők között csatlakozott Vajda Balázs, aki önkormányzati képviselőként és a helyi Kosárlabda Egyesület elnökeként egyaránt sokat tesz a gyerekek és felnőttek sportolásáért.
A sport összekovácsol. Olyan készségeket tanít a gyerekeknek, vagy akár felnőtteknek, amikre szükségük lesz az életben. Ilyen a csapatmunka, az összetartás és az, hogy figyelünk egymásra
– vallja a korábbi NBI-es kosárlabda játékos, majd edző, Vajda Balázs.
Szerinte egy kisebb településen ez még hatványozottabban érvényesül, hiszen nem csak az edzéseken találkoznak a csapattagok, hanem az utcán, az iskolában, a boltban, a templomban, ami még inkább erősíti az egy közösséghez való tartozás érzését.

„Ahogy a legtöbb községben, nálunk is a labdarúgás a legnépszerűbb, illetve nagyon sikeres kézilabda egyesületünk is volt. Az elmúlt két évben azonban dinamikus fejlődésen ment át az egész helyi sportélet. A koronavírus-járvány után újra kellett éleszteni ugyan, de mostanra számos új lehetőség jelent meg nálunk. Ilyen például a kosárlabda és az asztalitenisz. A szabadtéri futáshoz és edzéshez pedig adott a rendezett környezet. A focicsapatunknak rendszeresen szurkolhatunk, a kosarasokkal pedig éppen mostanában neveztünk be a megyei bajnokságba. A pingpongosok pedig régiós szinten szeretnének jelentős szerepet betölteni. Itt nem feltétlenül az eredményekre, inkább a közösség összefogására és a szervezési feladatokra gondolok. Ilyen módon Győrzámoly szeretne a Szigetköz sportéletében meghatározó szerepet betölteni. Magánemberként és edzőként a célom, hogy minél több gyermek és felnőtt találja meg a hozzá illő sportágat és a fiatalokat segítsük elszakadni a digitális világtól. Önkormányzati képviselőként pedig azt szeretném, ha mindehhez az infrastrukturális háttér is meglegyen. Úgy vélem, ennek érdekében az önkormányzat is mindent megtesz” – fogalmaz Vajda Balázs, aki azt is elárulja, miért is éri meg ez a rengeteg befektetett munka és energia, amit sokszor a szabadidejükből vonnak el.
A csillogó szempárokért, amik az edzéseken megjelennek. A „Csókolom Balázs bácsi, holnap meccsünk lesz” – kiáltásokért az utcákon, és a szülők büszke mosolyáért, amikor látják a gyerekeiket mozogni, sikereket elérni, átvenni egy-egy oklevelet vagy a dobogón állni. Sok pozitív visszajelzést is kapunk és az is nagyon jólesik, amikor egy szülő posztol egy-egy mérkőzésről, versenyről. A győrzámolyi egy segítőkész közösség, ez megjelenik a mindennapokban éppúgy, mint a sportban
– zárja a beszélgetést Vajda Balázs.
