A múlt héttől újranyitotta szálláshelyeit a Pisztráng Kör Egyesület, ismét várják a természetkedvelő látogatókat a dunaszigeti Ökoparkba – mind a szárazföldön, mind a vízen. A megfelelő óvintézkedések, szabályok betartása mellett kenu- illetve kerékpárbérlések, de szakvezető túráik is igénybe vehetők, valamint egy bisztró is várja a megéhező vándorokat.
Aki megunta már a négy falat és a természetbe vágyik, tárt kapukkal várja a Szigetköz szívében található Ökopark és az Erdei iskola is.
Fűzfa Zoltán, a dunaszigeti Pisztráng Kör Egyesület vezetője érdeklődésünkre elmondta, mindent megtesznek azért, hogy az itt eltöltött idő alatt látogatóik biztonságban legyenek és jól érezzék magukat.
Ennek érdekében többek között a következő intézkedéseket hozták az Ökopark területén: recepciójukon a maszk viselése kötelező. A szokásos takarítás mellett fertőtlenítik is a szálláshelyeket, illetve a közös helyiségeket, vizesblokkokat is naponta több alkalommal, emellett fertőtlenítőszert is kihelyeznek több helyütt, megkönnyítve a vendégeik számára a higiéniai előírások betartását.
Amint azt Zoltán elmondta, nagyrészt bejárós, napközis ökotáborokkal várják majd az érdeklődőket, a programokra minden esetben előzetes bejelentkezés szükséges.
A hétvégén pedig megnyitott az Ökopark Bisztró, ahol az ínyencek igazi ételkülönlegességeket is megkóstolhatnak a friss levegőn, madárcsicsergős környezetben.
„A szezon fele sajnos elúszott, hiszen áprilistól jöttek volna az iskolás csoportok, akik a járványhelyzet miatt visszamondani kényszerültek a foglalásokat. Ám szerencsére egyre többen kimerészkednek a természetbe” – magyarázta Zoltán.
Mint megtudtuk, ezidáig főleg kajak- és kenubérlők érkeztek az Ökoparkba, de egyre többen látogatnak el ide azért, hogy biciklit bérelve két keréken vegyék a nyakukba a Szigetközt, valamint gyarapszik a sátorozók száma is.
Ugyan kis időre le kellett lassulni, az élet azonban nem állt meg a dunaszigeti táborozóhelyen. Az ökopark életével kapcsolatosan rövid videókat készítenek, melyeket a Youtube-on megtekinthetnek az érdeklődők.
Nemrégiben egy faültetési akció során őshonos fafajokat telepítettek az ártérbe: vörös-és fehér füzet, fekete nyárt telepítettek az invazív zöld juhar megfékezése érdekében.
„A több mint 500 facsemetét 40 önkéntes segítségével ültettük el”
– részletezte a Pisztráng Kör elnöke.
Az ide látogatókat egy új látványosság is fogadja: a kapolcsi Ilona-malom Műhely profi csapata és önkéntesek segítségével egy fűzfakápolnát építettek. 7-8 méteres fűzfa ágakból öt méter átmérőjű dómot alakítottak ki, amely a természetkedvelők számára egy autentikus helyszín lehet majd esküvők, keresztelők, egyéb rendezvények megtartására.
„Szerencsére minden hajtás legyökerezett, őszre várhatóan zárt lomb fogadja majd a látogatókat. A fűzfakápolna szentély jellegéhez hozzájárul majd egy oltár, ami még ünnepibbé varázsolja a helyszínt. Egy pár már jelezte, hogy itt szeretnének megesküdni” – részletezte Zoltán.
Hozzátette, az utolsó simításokat végzik Microtus Minibuszukon is, amely guruló tanteremként fog szolgálni, már csak a matricázás és a végső összeállítás van hátra.